Gdzie stosuje się kurtyny paskowe?


Obecnie kurtyny paskowe z pewnością można zaliczyć do niezwykle często spotykanych elementów wyposażenia wnętrz w zakładach pracy. Mają one bowiem bardzo wiele zalet, które powodują ich rosnącą popularność. Kurtyny wykorzystywane są jako bariera odgradzająca pomieszczenia w halach czy innych miejscach zakładów produkcyjnych. Mogą być stosowane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak też na zewnątrz, oczywiście pod warunkiem ich odpowiedniego wybrania.

Pierwszą kwestią przy wyborze kurtyn paskowych jest określenie miejsca, w którym mają być stosowane. Jeśli bowiem kurtyna ma być zamontowana na zewnątrz, konieczne jest odpowiednie jej wybranie pod kątem materiałów, z jakich jest wykonana, aby były one odporne na warunki atmosferyczne. Kurtyny paskowe wykonuje się z PCV, jednak gdy mowa o tych przeznaczonych na zewnątrz, często stosuje się niewielkie domieszki innych materiałów, aby wzmocnić ich odporność na warunki pogodowe, szczególnie na niskie temperatury. Ponadto gdy kurtyny mają być stosowane w zakładach zajmujących się przetwórstwem żywności, należy sprawdzić czy posiadają one odpowiednie i wymagane atesty potwierdzające możliwość ich stosowania w kontakcie z żywnością.

Odpowiedni rozmiar kurtyny to także istotna kwestia, mająca wpływ na ich późniejsze użytkowanie. Jeśli kurtyna ma być stosowana równocześnie z drzwiami, powinna być zamontowana w taki sposób, aby nie utrudniać ich zamykania czy otwierania. Najczęściej wtedy listwa, do której przymocowane są paski kurtyny montowana jest po jednej ze stron. Gdy jednak zadaniem kurtyny jest zastąpienie drzwi, wówczas listwa może być zamontowana wewnątrz otworu, co nie przeszkadza w przechodzeniu przez kurtynę. Paski kurtyny powinny mieć odpowiednią długość, za długie mogą być nawet niebezpieczne, gdyż istnieje ryzyko że zostaną nadeptane lub najechane. To może prowadzić nie tylko do zniszczenia kurtyny, ale również może stanowić ryzyko wypadku podczas pracy. Zbyt krótkie będą przepuszczać zimno, co sprawi, że kurtyna nie do końca będzie spełniać swoją rolę.

Szczegóły: https://izolacyjnie.pl/