przestroga dla nieuważnych


Każdemu z nas może zdarzyć się sytuacja w której zatrzaśniemy klucz samochodowy wewnątrz auta i nieumyślnie będziemy próbowali go wyciągnąć (np. drutem próbując podważyć klamkę od środka) i zastanawiali się: „dlaczego znalazłem się w tej sytuacji”.
Jeśli nie włada się sprytem włamywacza, zadanie to może stwarzać niemały kłopot, na szczęście istnieje wiele serwisów które mogą pomóc w takiej sytuacji, bez ryzyka uszkodzenia samochodu, czy marnowania czasu i energii.
Z pomocą przychodzi także przeglądarka Google – po wpisaniu frazy „otwieranie samochodów (tutaj miasto w którym się znajdujemy)”, np. otwieranie samochodów Gdańsk – wyświetli nam się masa wyników w konkurencyjnych cenach. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku sytuacji awaryjnej.
Opcją ostateczną jest także próba samodzielnego „włamania się” do swojego pojazdu. Jednak może to z czyjejś perspektywy wyglądać podejrzanie, a także może być to kłopot przy ewentualnym wyjaśnianiu sytuacji policji.
Jeszcze gorzej natomiast, jeśli zatrzaśniemy telefon w środku, wraz z kluczem…. tutaj rodzi się także pytanie „Jakim cudem producenci samochodów nie wpadli na to, że może wydarzyć się taka sytuacja?”. Nie każdy posiada zapasowy kluczyk którym łatwo się dostaniemy do samochodu, chyba że mamy ogrom pieniędzy i nasze auto reaguje na nasz głos – wtedy problemu nie ma.
Z drugiej strony (tej pozytywnej) zatrzaśnięty kluczyk i brak samochodu oznacza oszczędność paliwa przy dzisiejszych cenach za litr – marne pocieszenie, ale zawsze coś.
Podsumowując – lepiej pilnować klucza jak oka w głowie, a gdy przyjdzie myśl żeby położyć go na siedzeniu czy zostawić w bagażniku, powinna zapalić się czerwona lampka, przypominająca Ci o tym ile czasu i nerwów można stracić w takiej sytuacji. Lepiej trzymać klucz w kieszeni, ręce, albo położyć go nawet na trawie, byle by upewnić się czy jest w zasięgu ręki, by nie znaleźć się w piekielnie niekomfortowej i sytuacji włamywania się do własnego samochodu.
Dobrym pomysłem było by przestrzeganie o tym na egzaminie jak i kursach prawa jazdy.

Zpraszamy: https://slusarz-trojmiasto.pl/