Włoska restauracja


Włoskie jedzenie jest jednym z najpopularniejszych nie świecie. Swoją popularność zawdzięcza oryginalnym składnikom, ich połączeniom oraz metodom przygotowywania. W tym tekście opiszemy kilka najpopularniejszych z nich.

Pizza to z pewnością najbardziej rozpoznawalne danie Włoskie. Na rynku istnieją tysiące odmian, ale jaka jest nowa oryginalna ? Wyróżnia się przede wszystkim ciastem. Musi być ono z wierzchu chrupiące a miękkie w środku. Wytwarza się je ze specjalnej mąki o przemiale 0. Dodatki takie jak szynka Parmeńska czy rukola idealnie pasują do pizzy.

Kolejnym przysmakiem Włochów są oczywiście makarony. Włosi, wytwarzając ten przysmak, nie używają jajek i to jest ich sukcesem. Liczne sosy takie jak Neapolitański czy Carbonara to idealne uzupełnienie pysznego makaronu.

Lasagna jest koroną Włoskich smaków. To płaty makaronu przekładane farszem z mięsa wieprzowego i sosu pomidorowego. Na górze znajduje się sos beszamelowy i ser.

Włoska restauracja oferująca takie menu z pewnością będzie miała spore grono klientów. Pizza to również świetny pomysł na catering Poznań. Jest to też dobry pomysł na biznes.